تبلیغات
راهای کسب درامد از اینترنت - درخت سیب نیوتون در فضا

راهای کسب درامد از اینترنت
 
همیشه مثبت فکر کنید

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ جمعه 24 اردیبهشت 1389 توسط samira
تصور نمی کنم کسی پیدا شود که داستان سقوط سیب و کشف جاذبه توسط نیوتون را نشنیده باشد. کشفی که سر منشا بسیاری از پیشرفت های انسان به خصوص در دانش هوا و فضا شد. حالا در یک کار جالب آقای دکتر Piers Sellers یکی از فضانوردان سفینه فضایی آتلانتیس، قصد دارد قسمتی از درخت سیبی که باعث کشف جاذبه توسط نیوتون شد را به فضا ببرد.


حتما می پرسید که چگونه می خواهد یک درخت سیب را با خود به فضا ببرد!؟ کل درخت به فضا نمی رود و قرار است تنها به بردن یک قطعه 10.1 سانتیمتری از تنه درخت سیب آقای نیوتن را که در آرشیو انجمن رویال بریتانیا نگه داری می شود اکتفا کنند. او می گوید این قطعه چوب در فضا دارای حالت بی وزنی خواهد شد. اگر سیبی نیز از این چوب آویزان باشد، آن سیب نیز دارای حالت بی وزنی می شود. وقتی بدانیم که این درخت خود آقای نیوتون بوده است ماجرا جالب می شود.


350 سال پیش بود که نیوتن با سقوط سیبی از درخت جاذبه را کشف کرد. حالا شاید بتوان با این سفر حلقه ای بین دستاوردهای دانشمندان اعصار گذشته و یافته های امروزی ایجاد کرد.


این کار قرار است امروز با سفر یک تیم شش نفره با فضاپیمای آتلانتیس برای یک ماموریت ۱۲ روزه ناسا انجام شده و قطعه چوب پس از اتمام کار به انجمن رویال برگردانده شود. اگر نیوتن اکنون زنده بود حتما از این کار که به افتخار وی انجام می شود خوشحال می شد.

طبقه بندی: مطالب جالب، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • ایران بوک شاپ
  • رست موبایل
  • پاپو مارکت
  • سیما فان
  •